Úvod

26. chovatelský den ve Vilémově

6. 9. 2016

Svátek koní ve Vilémově je tu. V neděli 2. října proběhne v areálu zemědělské společnosti ZS Vilémov, a. s. šestadvacátý ročník Chovatelského dne. V minulých letech se přehlídky koní účastnilo až 100 koní od 65 chovatelů. Chovatelský den navštívilo i přes dva tisíce diváků, a protože je i letos cílem pořadatelů zachování či překonání této návštěvnosti, připravujeme pro návštěvníky opět zajímavý program.

Dopoledne zaujme diváky komentovaná přehlídka koní, v pravé poledne projde obcí Vilémov tradiční průvod kočárů a jezdců na koních. Odpoledne pak bude na třech kolbištích probíhat různorodý program. Návštěvníci uvidí vozatajské parkury, soutěž v manipulaci s kládou, skokové ukázky, dětskou jízdu zručnosti, ukázku drezůry, westernový trail, dámy v sedle a jako zlatý hřeb odpoledního programu bude k vidění šavlová jízda.  Svou motoshow pobaví diváky desetinásobný mistr republiky v motokrosu Miroslav Lisý, svou neskutečnou sílu předvede Strongman Radek Paták, vystoupí mažoretková skupina RONDO – dvojnásobné mistryně Evropy, k vidění bude jízda na čtyřkolce spojena s ukázkou práce čtyřkolek Jiro moto. Součástí akce bude výstava zemědělské techniky CASE IH.

Pořadatelé myslí i na děti, které se mohou svézt na ponících či na čtyřkolkách, opět zde bude se svým programem Dětská farma a skákací hrad či výstava hospodářských zvířat z chovu ZS Vilémov, a.s..

Přijďte se potěšit pohledem na krásu koní a užít si podzimní neděli do Vilémova. Na vaši návštěvu se těší a srdečně zvou  Cerea, a.s., ZS Vilémov, a.s., Okresní spolek chovatelů koní Havlíčkův Brod a Jezdecký spolek Havlíčkův Brod.