Úvod

CASE DEN 2017 s podtitulem "Svět se mění, červená zůstává"

22. 5. 2017

Pomalu uběhnou dva roky od toho, co se bývalé letiště v Kámeni u Pelhřimova zahalilo do červené barvy. Nejinak tomu bude také letos, protože velká polní výstava s názvem CASE DEN se zde koná již 2. června 2017. Společnost AGRI CS a.s., výhradní dovozce techniky CASE IH, STEYR, GREAT PLAINS, MacDon, SIP a CASE Construction, přiveze do Kámene řadu novinek, které budete moci vidět jednak staticky, tak také při velmi oblíbeném aktivním polním předvádění. O tom, že byste si tuto akci neměli nechat ujít se přesvědčte sami …

Letošní, v pořadí již jubilejní 15. ročník CASE DNE, se letos bude nést v duchu „Svět se mění, červená zůstává“. Rok 2017 totiž představuje pro značku CASE IH velký milník, jelikož oslavuje své 175. výročí od založení značky v roce 1842. Naším cílem je Vám ukázat, jak se technika CASE IH během těch desítek let vyvíjela a jak Vám každý model, který sjede z výrobní linky, může pomoci pozvednout vaše zemědělství o stupeň výš. Nové stroje a technologie budou prezentovány v kontrastu s historickými modely CASE IH a International Harvester. CASE DEN představuje v České republice jednu z největších polních akcí, proto doufáme, že se nám společně s Vámi podaří překonat rekord návštěvnosti z minulého ročníku.

Prezentace novinek a technologií CASE IH

Také letos budou mít návštěvníci možnost vidět kompletní portfolio strojů od značky CASE IH. V letošním roce přichází CASE IH s řadou novinek zejména v kategorii traktorů o menším výkonu. Oficiálně se zemědělcům představí zcela nová modelová řada LUXXUM s přívlastkem „zářivé světlo“. Nový Luxxum je dostupný ve výkonovém rozmezí 99 až 120 koní, vybaven je axiálním pístovým hydrogenerátorem a do kabiny byla integrována loketní opěrka Multicontroler pro pohodlnější ovládání. Další novinky budou zastoupeny traktory Quantum, Farmall C a Maxxum. Značka CASE IH je lídrem v oblasti pásových strojů již 20 let. Proto bude v Kámeni kladen velký důraz na technologii a přínosy využívání pásových podvozků, které budou k vidění na traktorech Magnum Rowtrac a Quadtrac. V oblasti sklizňové techniky bude prezentována nová modelová řada mlátiček řady 240 s flexibilní pásovou lištou MacDon a svou premiéru zažije nový lis LB 434 XL na hranolovité balíky s prodlouženou lisovací komorou o 80 cm.

Těšit se dále můžete na celou řadu speciálních a výročních edicí. Sílu a významné postavení Quadtracu na trhu ještě více podtrhuje edice „BLACK EDITION“, která symbolizuje prvotní zbarvení Quadtraců a výrobce ji představil při příležitosti 20. výročí od spuštění sériové výroby těchto čtyřpásových traktorů. Vystaveny budou také modelové řady PUMA a OPTUM CVX. Tyto modely budou ve speciálním červeném metalickém lakování, které je při příležitosti oslav 175. výročí CASE IH dostupné na všechny modely traktorů CASE IH.

STEYR Farma s ochutnávkou rakouských specialit

Rakouská značka traktorů STEYR, známá v České republice pro svou kvalitu a spolehlivost, se představí ve své expozici na Farmě STEYR. Zájemci a příznivci těchto traktorů, které zdobí rakouská trikolora, se mohou těšit na celou řadu novinek.

Při příležitosti oslav 70 let STEYR se zde bude prezentovat nová modelová řada STEYR Multi, která je osazena novou robotickou převodovkou s 32x32 rychlostmi a loketní opěrkou Multicontroller nebo také nový Profi, který přebírá vzhled po nejsilnějším koni ve stáji – modelu Terrus CVT. Poprvé zde bude k vidění speciální limitovaná edice STEYR 70th v metalických barvách. Atmosféru rakouské farmy navíc doplní možnost ochutnávky a zakoupení rakouských specialit přímo od farmářů. V přiloženém odkaze se mohou registrovat farmáři STEYR.

Odborně zaměřená stanoviště

Jednotlivé přínosy a technologie od značky CASE IH budou prezentovány formou odborných stanovišť, na kterých Vám budou k dispozici zkušení specialisté z oddělení technické podpory A-Tech a produkt manažeři. Těšit se můžete například na stanoviště pásových podvozků, systémů precizního zemědělství AFS, axiálních sklízecích mlátiček nebo stanoviště zaměřené na správné nastavení tlaku v pneumatikách.

Polní předvádění a praktické jízdy s traktory

Největším lákadlem je jistě pro každého aktivní polní předvádění, protože není nic lepšího než se před samotným nákupem stroje přesvědčit o jeho přednostech v praxi. Na přilehlých pozemcích bude aktivně předvedeno několik traktorů CASE IH a STEYR ve spojení se stroji na zpracování půdy a setí od anglického výrobce GREAT PLAINS a se stroji pro sklizeň píce od značky SIP.

Pro zájemce a fanoušky bude připraven tzv. „FUN park“, ve kterém si na vlastní kůži můžete vyzkoušet přednosti a jednoduchost ovládání traktorů CASE IH a STEYR. Traktory bude možnost vyzkoušet při práci s čelním nakladačem, v dopravě a při zatížení. Na své si přijdou malí i velcí.

Prezentace partnerů a CASE DEMO park

V rámci CASE DNE se představí celá řada známých partnerských firem z oblasti zemědělství a jemu příbuzných oborů. Těšit se můžete na zástupce osivářských, chemických, olejářských firem nebo dodavatele zemědělských pneumatik.

Zájemci o stavební a manipulační techniku CASE Construction si můžou tyto stroje osahat v praxi v CASE DEMO parku. K vyzkoušení budou modely malých smykových a velkých kloubových nakladačů.

Traktor pulling opět v Kámeni

Po dvou letech budete mít možnost v Kámeni opět možnost vidět traktor pullingové závody, které v minulých ročnících strhli velkou dávku pozornosti, protože jen málo komu by se nezatajil dech, když za volant závodního speciálu o výkonu téměř 3 500 koní usedne mladá dívka Manon Kools. A nebude sama. Představí se společně se svým otcem Arjanen van der Kolkem z holandského teamu Rednex!

Kromě výstavy a praktického představení techniky je pro Vás nachystán zajímavý doprovodný program. Čeká na Vás výstava historických modelů značky CASE IH. Setkat se můžete s majiteli a obsluhami strojů v rámci srazu traktorů CASE IH. Děti si jistě přijdou na své v dětském koutku, ze kterého si mohou odnést řadu zajímavých věcí. Oslavy 175. výročí CASE IH sebou přináší také velké výhody pro zemědělce, kteří uvažují o pořízení nové techniky. Připravenou pro Vás máme akční nabídku, v rámci které můžete pořídit stroje za velmi zajímavé ceny.

Těšíme se na setkání.

Fotogalerie