Chovatelský den ve Vilémově

26. 9. 2022

Třicátý ročník svátku koní, tedy Chovatelský den, na sebe nechal dva roky čekat. V coronavirové době se z pochopitelných důvodů "Chovatelák" nekonal. Letos se organizátoři rozhodli, že již není důvod akci odkládat a v neděli 2. října proběhne vše tak, jak jsme zvyklí.

Chovatelský den společně organizují společnosti ZS Vilémov, a.s. a Cerea, a.s. Za koňáky se organizace chopil Okresní spolek chovatelů koní Havlíčkův Brod a spoluorganizátorem je i Městys Vilémov.
Kdo se Chovatelského dne v minulosti účastnil ví, že se jedná o pohodovou akci, kde si na své přijdou milovníci koní, milovníci zemědělských strojů, milovníci dobrého jídla i děti všech věkových kategorií. Na úvod celého dne předvedou své umění mažoretky ze skupiny Rondo, a děvčata jsou opravdu šikovná. Poté bude následovat tradiční komentovaná přehlídka koní zakončena průvodem. Přesně ve 12 hodin vyjíždí průvod kočárů a jezdců na koních do ulic Vilémova. Průvod je doprovázen hudební produkcí a snad každému návštěvníkovi jde při pohledu na tu krásu mráz po zádech :-)

Odpoledne proběhnou závodní klání koní a jejich majitelů na dvou kolbištích. Uvidíte ukázku práce jízdní policie, vozatajský parkur, ovladatelnost koně v kládě, skokové ukázky, ukázka orby s chladnokrevnými koňmi, jízdu zručnosti, ukázky drezury a westernové ukázky. Doplněním celé akce je výstava zemědělské techniky, a i letos vystaví své čtyřkolky společnost Ridewheel. Pro ději bude připravena oblíbená dětská farma, pro všechny pak ochutnávky potravinářské divize Agrofertu.

Zbývá tedy objednat hezké počasí. Všichni jste srdečně zváni, zaznamenejte si tedy do svých diářů: Chovatelský den, neděle 2. října od 9:30 hodin ve Vilémově.

Fotogalerie