Úvod

Duha v Hořicích získala nový automobil

6. 6. 2023

Domácí hospic Duha z Hořic zlepšujeme péči o umírající onkologické pacienty v domácím prostředí. Díky sponzorům, ke kterým se přidala i společnost Cerea, získali nový automobil Dacia Lodgy. 

Ve středu 31. května 2023 se sešli zástupci sponzorujících firem a zástupci zřizovatele Domácího hospicu DUHA při slavnostním předání vozu Dacia Lodgy. Předání proběhlo v areálu Městské nemocnice Hořice, kde ředitel hospicu MUDr. Pavel Sieber pronesl pár slov o vzniku a historii hospicu, i o aktuálních možnostech získávání financí. Zejména ale poděkoval všem sponzorům za zakoupení vozu, který by si z vlastních zdrojů nemohli dovolit. Vůz budou využívat především zdravotní sestry na svých pravidelných cestách za pacienty a sociální pracovníci během terénní formy odborného sociálního poradenství. Dále hospic rovněž poskytuje duchovní péči a půjčuje nejrůznější pomůcky pro domácí péči. Při těchto cestách najezdili zaměstnanci hospicu v roce 2022 celkem 32 547 km. Dacia Lodgy je tedy jejich dalším dopravním prostředkem.

Po předání automobilu následovalo malé pohoštění v hospicových prostorách a prezentace principů a zkušeností celé služby domácí hospicové péče.

Fotogalerie