Rudolf Provazník: Ohlédnutí za prodejními úspěchy uplynulého roku

23. 3. 2022

V roce 2018 posílil tým prodejců zemědělské a stavební techniky nový zaměstnanec. Byl jím pan Rudolf Provazník, který se stal obchodním zástupcem společnosti Cerea, a.s. pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Přestože vystudoval vojenskou střední školu, tomuto oboru se kvůli zranění nikdy nevěnoval a jelikož ho stroje a technika fascinovaly již od dětství, práce v zemědělství byla jeho jasnou volbou. Po dobu sedmi let práce v tomto oboru si vyzkoušel řízení a manipulaci s rozmanitým množstvím techniky. Nabrané zkušenosti se poté rozhodl zúročit jako prodejce zemědělské techniky a tato profese se stala jeho koníčkem. Zpočátku mu v práci pomáhal pan Josef Jeník, který se stal jeho průvodcem a učitelem v novém zaměstnání a také pan Vladimír Novotný, který mu předal některé své nejen manažerské zkušenosti. To, že Rudolfa práce v tomto oboru opravdu baví a naplňuje se odrazilo nejen v úspěšnosti prodejů strojů a techniky ale důkazem je i fakt, že se v březnu letošního roku stal vedoucím prodeje a servisu zemědělské techniky pro Královéhradecký a Pardubický kraj.

A zde už je nemalý výčet jeho nejvýznamnějších prodejních úspěchů v roce 2021.

Start roku 2021 patřil především značce Amazone. Na začátku ledna bylo předáno tažené rozmetadlo Amazone ZG-TS 10001 ProfisPro společnosti Chroustovická a.s. 

V únoru byl v Dašicích předán samochodný postřikovač Amazone Pantera 4503. Ten zakoupila společnost UNIAGRO, s.r.o. hospodařící v Zaloňově u Jaroměře. 

V březnu byl předán další samochodný postřikovač Amazone Pantera 4503 a to panu Ing. Aleši Píchovi do Přepych u Opočna. 

Začátkem května v Dašicích předán pásový traktor Case IH Quadtrac 620 společnosti VIRP s.r.o. na Pardubicko.

V červnu předán Case IH Vestrum 130 CVX s čelním nakladačem Stoll LRZ 120 ve „full výbavě“ panu Pavlu Tobiáškovi do Chvojence. 

Předání dalšího samochodného postřikovače Amazone Pantera 4503 proběhlo v červenci. Společnost ZS Kratonohy a.s., hospodařící na Královéhradecku, jím nahradila starší stroj konkurenční značky. Pantera byla ihned zapojena do prací společně s taženým postřikovačem Amazone UX 5200 Super, jehož spokojeným majitelem se společnost stala již dříve.

Začátkem srpna předán Case IH Quadtrac 620. Společnost SOLVIT, s.r.o si traktor zakoupila na základě předchozí zkušenosti a spokojenosti s tímto typem stroje. Tento Quadtrac se tak stal již druhým pásovým pomocníkem na Holicku.

V září byl předán panu Ladislavu Soukalovi první červený traktor CASE IH Puma 240 CVX Profi do Rokytna u Sezemic. 

V září také proběhlo předání kolového traktoru CASE IH Optum 270 CVX Drive komfort společnosti AGRO CS a.s., jako již třetí červený CASE v řadě a stejně jako zbylé dva bude taktéž hospodařit v okolí Jaroměře.

Podzimní předání taženého postřikovače Amazone UX 5201 Super s 30 m rameny společnosti Rovina Písek, a.s. proběhlo s menším zpožděním z důvodu komplikací kvůli situaci spojené s covidem. Postřikovač se tak okamžitě zapojil do ošetřování plodin na Královéhradecku. 

V měsíci říjnu, po otestování stroje, Zemědělské družstvo Rosice u Chrasti s velikou spokojeností zakoupilo tažený secí stroj Amazone Cirrus 6003- 2C + GD 501.

V listopadu proběhla předání několika kolových traktorů. Prvním byl traktor CASE IH Puma 240 CVX Profi v TOP výbavě. Tento stroj si převzala Zemědělská akciová společnost Mžany, a.s. 

Dalším kolovým traktorem byl CASE IH Magnum 340 HD AFS Connect, zakoupený panem Jaroslavem Pavlíčkem.

A do třetice byl předán kolový traktor CASE IH Optum 270 CVX Drive Komfort společnosti DS Agro Libštát s.r.o. 

Závěrem roku 2021 proběhlo předání kolového traktoru CASE IH Magnum 400 HD AFS Connect společnosti FARMET a.s. na Českoskalicko.